Azt már tudjuk, miért buknak el nemzetek, de mitől sikeresek?
A közgazdasági Nobel-díj és a nyugati felsőbbrendűség esete Délkelet-Ázsiával.
1985-ben Gyurcsány Ferenc elvtárs épp a Kommunista Ifjúsági Szövetség titkáraként építette azt a rendszert, amely Karikó Katalint kiebrudalta.
Nem szerettem volna tegnap belerondítani az örömhírbe, hadd örüljön és büszküljön a nemzet, de volna itt egy aprócska fennforgás. Azt írja Gyurcsány Ferenc Karikó Katalin Nobel-díja kapcsán: „Most ne tépelődjünk egy darabig, hogy Karikó Katalinnak is el kellett menni, hogy elérje a Nobel-díjat érdemlő teljesítményt.”
Akkor nézzük csak: Karikó Katalin 1985-ben kényszerült elhagyni Magyarországot, amikor létszámcsökkentésre hivatkozva elküldték a Szegedi Biológiai Kutatóközpontból.
1985-ben Gyurcsány Ferenc elvtárs egy várossal arrébb, Pécsen épp a Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) titkáraként építette azt a rendszert, amely Karikó Katalint kiebrudalta.
Egy emberöltőre rá egy magyar miniszterelnök annyit tudott jövőképként ajánlani, idézem: „El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!” Gyurcsány Ferencnek hívták ezt a miniszterelnököt.
Kell még valamit mondanom, Ildikó?
Nyitókép: Mandiner / Mátrai Dávid